Jak mít po starostech?

Není snad na světě jediného člověka, který by nebyl aspoň teoreticky ohrožen nedostatkem finančních prostředků, ne-li už vyslovenou chudobou. Každému se může stát, že se ocitne někdy bez prostředků, a dotýká se to samozřejmě i soukromých podnikatelů. I ti, jakkoliv třeba snaživí a schopní, někdy mohou splakat nad výdělkem. Který nemusí stačit k tomu, aby dokázali normálně žít a udržovat svůj byznys.

kanadské mince

I podnikatelé se tedy mohou dostat do situace, kdy potřebují nevyhnutelně finanční pomoc. Ovšem na rozdíl od státních firem a institucí mají tu smůlu, že jim tatíček stát nedá z kapes daňových poplatníků peníze další a ani jinak jim obvykle nepomůže. A ani nikdo jiný se obvykle nehrne do pomáhání právě těmto, protože by to byl samozřejmě určitý risk.

A co tak dělají podnikatelé, kteří právě nemají na růžích ustláno? Pochopitelně se musí ucházet o půjčky. Se kterými je to ale často také dost složité, protože ani ty se nedávají jen tak každému, kdo si řekne. U podnikatelských půjček se stejně jako u půjček jiných musí prokazovat schopnost takto získané finance vrátit, a to je v případě ne právě úspěšných podnikatelů složité. A tito často slyší v bankách zamítavý verdikt. Nejsou bonitní, a tudíž nic nedostanou.

peníze Brazílie

A aby pak i takto odmítaní podnikatelé peníze dostali, musí se obrátit na nebankovní sféru, kde se dají sehnat i daleko jednodušeji dostupné půjčky. Například hypotéka bez doložení příjmu Nebankovní hypotéka, kterou tu dostane každý z podnikatelů, kdo si je jist tím, že ji zvládne splácet, a kdo se za ni zároveň může zaručit dáním nemovitosti do zástavy.

Díky zástavě nemovitého majetku se tu pomáhá i skutečně problematickým podnikatelům, kteří nevypadají zrovna nejdůvěryhodněji. Protože s takovou zárukou už je vyžadování vysokých příjmů a čistých registrů dlužníků zbytečnost.