Co vám přinese bazén pod povrchem země

Kdo se rozhodne dát přednost bazénu zapuštěnému do země před nádrží nadzemní, získá jisté výhody.

Nebude to pěst na oko – rčení „pěst na oko“ se váže k situacím, které doslova drásají estetické vnímání. Kupříkladu si představte, že byste si zeď v obýváku vytapetovali bublinkovou fólií. V šedesátých letech minulého století se k tomuto účelu skutečně fólie s bublinkami vyráběla, ale nakonec se zjistilo, že je to do obytných prostor něco příšerného, a od původního záměru se upustilo. Podobný dojem mívají mnozí lidé v okamžiku, kdy si na zahradu umístí nadzemní bazén. Vnímají jej jako nevkusný kýč a nakonec raději sáhnou po zapuštěném bazénu do země.

zapuštěný bazén

Bazény s přelivem – setrváme-li ještě na okamžik u estetického vnímání, mohli bychom tu vyzdvihnout bazény s přelivem. Přelévající se voda přes přelivovou hráz vytvoří iluzorní představu, jakoby bazén do okolní krajiny vrostl a stal se její přirozenou součástí. Do přelivové nádrže se také lépe „vstupuje“, lépe se z ní „vystupuje“ a samozřejmě skáče.

Bazénu na zahradě málokdo odolá – máte v úmyslu pozvat si na návštěvu vaše přátele právě v letním období? Pak každému z nich nezapomeňte do pozvánky připsat: „plavky s sebou!“ Uvidíte, že vaše setkání u bazénu získá docela odlišný rámec, než kdybyste usedali ke konferenčnímu stolku v obýváku. Lidé v plavkách se více uvolní, přestávají se tolik kontrolovat a stávají se malými dětmi, které jsou hravé, přirozené a nestrojené.

žena u bazénu

Hry v bazénu – ať už si budete hrát s vaší návštěvou nebo s vašimi dětmi, obdélníkový bazén BO 5x3x1,5 bazenygluc.cz je k tomu ideální prostředí. Můžete se tu potápět, lovit různé předměty, házet si s tenisákem nebo s nafukovacím míčem, házet s diskem frisbee, stříkat po sobě pistolí a třeba se ve vodě i přátelsky objímat a masírovat různé části těla. A že jsou bazény vhodným prostředím i pro erotiku a sex, jistě není třeba dodávat.