E-knihy a jejich přátelské vydavatelství

Před lety se jeden mladý muž rozhodl publikovat své knihy a narazil v této oblasti na řadu problémů. Jako jediné východisko viděl založení vlastního vydavatelství. Od té doby nabízí férové prostředí všem autorům, kteří se rozhodnou jeho prostřednictvím přivést své dílo na světlo světa. To musí na náklady spisovatele projít korekturami, taktéž musí dodat obálku. Pak už veškerá práce pouze na vydavateli.
Píšící žena
Autorské právo zůstává plně ve spisovatelových rukou. Martin Koláček nabízí svým svěřencům celou polovinu zisku z každé prodané kopie. To samo o sobě je dnes jedinečnou pozitivní nabídkou. Zisk je sice relativně přívětivý, avšak je třeba počítat, že za tuto velkorysou nabídku nedostanete téměř žádnou reklamu. Na druhou stranu se však dostane na všechny dostupné nákupní servery jako jsou například palmknihy, kosmas, Martinus, rajknih, alza, databook nebo google play. Vydavatelství spolupracuje i s prodejními servery na Slovensku, a tak je čistě na spisovateli v jakém jazyce píše.
Čtečka a moře
Pro Martina Koláčka není důležitý marketingový potenciál, přesto se díla jím uvedená na trh pravidelně umísťují na vysokých pozicích v žebříčcích prodejnosti. V posledních letech tak nabízí i ty tištěné. Do dnešního zde vyšlo více něž 600 titulů v různých žánrech. Hlavními kategoriemi jsou beletrie, historická témata, dětská, naučná a populárně naučná literatura, ale i poezie a scénáře.
Nejčtenější v oblasti beletrie zde zůstává Jana Javorská, která již několik let kraluje erotické literatuře. Úspěch v této oblasti také slaví Nataly Castle s bestsellerem Ostrov lží, neprávem opomíjeným Tajemstvím hříchu a křídel a žhavou novinkou Unesená. M.M. Cabicar si připisuje přední pozice především díky svým vtipným vyprávěním Kulový plesk a Platýz v drogerii.
Ale ať už má autor sebelepšího vydavatele stále zůstávají problémem takzvaní zloději knih, kteří si ji koupí nebo stáhnou na různých pirátských webech, a pak ji dále distribuují, zdarma nebo za malý poplatek. Oba způsoby porušují zákon, a v takových případech jsou tací hříšníci řešeni policií a soudy.