Jak přežít rozvod

O šťastné lásce na celý život sní snad každý. Harmonický život s milovanou osobou, k tomu výchova dětí, to bývá smyslem života většiny lidí. Jenomže ne každý má to štěstí, aby se mu tento sen vyplnil. Když přijde prozření ze zamilovanosti, často lidé zjistí, že někde nastala chyba. A tak přichází rozvod. Ten velmi často bolí nejen dospělé, ale také jejich děti. Jenomže rozvodem situace ještě nekončí. Jak se s ním vyrovnat, aby nikdo příliš netrpěl?

Nejčastější příčinou rozpadu manželství je podle odborníků neuvážený sňatek. Lidé se do sebe zamilují, i když se k sobě z nejrůznějších důvodů vůbec nehodí, ovšem to si kvůli zamilovanosti vůbec neuvědomují. A tak založí rodinu, ovšem takový vztah je předem předurčen rozpadu.
Další příčinou bývá alkoholismus, a hned na dalším místě je nevěra. Dalšími důvody pak bývají nezájem o rodinu, domácí násilí, zdravotní důvody i sexuální důvody.

Vyrovnat se s rozvodem však není snadné a mnohdy to trvá i několik měsíců či let. Pro někoho může být rozvod vysvobozením, ale kdo miluje, emocionálně tím trpí. Dospělí však nejsou jediní, koho rozvod bolí, odnášejí to také jejich děti. Těm je důležité celou situaci vysvětlit a ujistit je, že pro ně samotné se na vaší rodičovské lásce nic nezměnilo. Jediné, na co si budou muset zvyknout, je to, že rodiče již nebudou žít pohromadě.

Co je potřeba ještě udělat, aby rozvod bolel co nejméně?
·         Smiřte se s tím, že jste zůstali sami. Vyrovnat se s tím nemusí být vždy lehké, ale konec vztahu pro vás může znamenat nový začátek.
·         Svěřte se přátelům. Vypovídejte se někomu blízkému, protože emoce musí ven. Jedině tak se vám velmi uleví.
·         Věnujte se svým koníčkům. Snažte se dělat věci, které vás baví, a třeba i ty, na které jste kvůli rodině neměli moc času. Vyzkoušejte sport, vzdělávání, péči o své tělo či sociální setkání.
·         Stanovte si cíle, naplánujte si třeba dovolenou či víkendovou akci.
·         Začněte znovu žít. Samotu nezalepujte ihned novým vztahem, ale nejprve si dejte trochu času na zotavenou. Až přijde ten správný čas, začněte znovu žít a buďte šťastní.

Posted in Nezařazené