Luxfery – originální skleněné tvárnice

Již dávno je ta tam doba, kdy skleněné tvárnice připomínající pivní půllitry již z dálky bily do očí svou skoro nevzhledností. Nikdo se však naštěstí nedal zastrašit, a tak v poslední době vznikly moderní luxfery, které svou dokonalou originalitou opravdu zdobí nejeden interiér. Skleněné tvárnice nejenže pustí do interiéru dostatek světla, navíc udělají z neprůhledné zdi průhlednou. Móda luxferů se pomalu ale jistě navrací, a tak tyto skleněné tvárnice zdobí řadu moderních interiérů.

luxfery

Co je to luxfera

Luxfera je skleněná tvárnice, která je složena ze dvou částí, které jsou k sobě přiloženy za tepla. Díky tomu se mezi těmito dvěma částmi vytvoří vzduchový prostor. Vznikne tak tlusté sklo, které sice propouští světlo, ale jinak je neprůhledné, a navíc je zvukotěsné, takže se nikdo nemusí obávat ztráty soukromí.

budova

Luxfery jsou opět v módě

Luxfery se stávají doslova hitem dnešní doby, a to nejen proto, že opravdu skvěle vypadají, ale také proto, že našly mnohačetné využití. Z tohoto originálního stavebního prvku se snadno vytvoří příčky, dělící stěny, výplně či průhledy, ale také celé stropy nebo dokonce schody. Luxfery nejenže přivádí dostatek světla do tmavých prostor, ale také skvěle oživí fádní interiér. Nápady, kam luxfery umístit, prakticky nic neomezuje.

Moderní luxfery

Čiré skleněné tvárnice sloužící k estetickému prosvětlení interiéru nemusejí být vždy jen jako bílé čtverce, jak je asi většina z nás zná. Moderní design nabízí mnoho zajímavých nápadů od různě velkých formátů, přes mnoho barevných kombinací, které si navíc můžete vybrat v matné či lesklé verzi, ale také hladké či s dekorem. Vytvořit si tak můžete mnoho zajímavých kombinací, které budou ve vašem obydlí skvěle vypadat.

luxfer

Výhody luxfer

·         přivádějí světlo do tmavých prostor
·         skvělý dekorativní efekt
·         skvělý zvukový izolant
·         dobré tepelně-izolační vlastnosti

Posted in Nezařazené