Revize elektro odhaluje mnoho závad v domácnostech i ve firmách

Zub času působí i na elektroinstalaci v bytě. Možná se to bude zdát trochu přitažené za vlasy, ale elektrické rozvody jsou průchodem proudu v podstatě živé, uvnitř probíhá neustálý tok elektronů a navíc se při zátěži různými spotřebiči opotřebovávají některé součástky a dochází k postupné degradaci materiálu a s tím spojeným potížím.

nářadí elektrikáře

I to je důvod, proč je nutné nechat prověřit v pravidelných časových intervalech elektroinstalaci ve firmách, je to svým způsobem pojistka před nebezpečným úrazem zaměstnanců a dalších osob, což by majitelům a provozovatelům firem přineslo i právní potíže. Revizi elektroinstalace v Praze https://www.technologie-budov.cz/elektroinstalace/revize-elektrickych-zarizeni/ se však vyplatí provést i v bytě, tedy tam, kde to není zákonem povinné, ale pouze doporučené. Kde se tedy zub času v bytech nejvíce projevuje?

Koncové prvky a kabelové rozvody – elektrikáři v průběhu revize proměřují vedení a kontrolují všechny zásuvky, vypínače, rozvodné krabice a jističe, protože i zde se může objevit závada, i když je možná navenek zdánlivě všechno v pořádku.

elektro revize

Spotřebiče a svítidla – poruchový může být každý spotřebič i svítidlo. Může tu častým používáním dojít k opotřebení materiálu, k prasklinám a zlomům a dalším defektům, což pak ve finále vede ke zkratu, k požáru nebo k úrazu.

Prodlužovací přívody – prodlužovací šňůru koupíte doslova za pár korun v každém elektru či hobby marketu a většina těchto výrobků j certifikovaných pro bezpečný provoz. Nestává se, že byste koupili v běžném prodeji výrobek, který by byl vysloveně nebezpečný. Samotné nebezpečí nastává až ve chvíli, kdy je šňůra zatížena spotřebiči, a kdy je buď přetížena jejich neúměrným počtem, anebo kdy je nevhodně umístěna v daném prostředí. Stává se, že revizní elektrikář odhalí naseknuté, naříznuté nebo sevřené šňůry pod postelí, pod židlí, skříní, psacím stolem, pod kobercem či dokonce pod dveřním prahem nebo dveřmi na balkon. Poškozené šňůry bývají často i v kuchyních a v domácích dílnách či na zahradách, například u sekačky na trávu a plotových nůžek.