Bez filtrace to zkrátka nejde

Když má být bazén bazénem a nikoliv jenom nádrží na špinavou vodu, nesmí se jeho vlastník spokojit pouze s ním. Musí si obstarat rovněž dostatek potřebné bazénové chemie a nejedno zařízení, jež mu pomůže s uchováváním vody v dokonalém stavu.
Takových zařízení, jež se starají o kvalitu vody, je celá řada. Jsou tu vysavače, jimiž se čistí dno a stěny, jsou tu třeba i banální síťky na teleskopické tyči, umožňující pohodlně vybrat to, co se vznáší na hladině nebo kousek pod ní, a je tu také písková filtrace, starající se i o zbytek vody, tedy o tu, jež není až u samého dna ani tak docela na povrchu. I když i na tyto vrstvy vody u filtrace dojde.

filtrace

Bez takové filtrace si čistý bazén snad ani nelze představit. Protože je to právě toto zařízení, jež do sebe nasává znečištěnou vodu a posléze z něj vytéká opět voda čistá, zatímco vše, co je jí na škodu, zůstává zachyceno.
Taková filtrace je tedy zdánlivě banální věc. Vždyť co to je, prohnat vodu jednoduše vrstvou písku, jež tu sehrává podobnou úlohu, jako dejme tomu cedník při vaření těstovin? To není žádná velká věda.
Ovšem ona to přesto svým způsobem věda je. Protože je tu několik zásadních záležitostí, na něž se nesmí zapomínat.

  1. Filtrace musí být dostatečně výkonná. Tedy musí být schopna přefiltrovávat takové množství vody, aby se tato dostatečně rychle očišťovala a nestačily se v ní množit nečistoty.
  2. Musí být dostatečně kvalitní, aby si poradila se svými povinnostmi.
  3. Potřebuje náplň v podobě náležitě zrnitého písku s ostrými hranami, který zaručí, že jím nečistoty neproplují, že zde ulpí a už tu až do čištění zmíněného písku zůstanou.
  4. Měla by být pokud možno nenáročná na údržbu, aby si s ní poradil i laik sám.
  5. Měla by být vyrobena z antikorozních materiálů a termoplastu, aby se zabránilo jejímu předčasnému opotřebování a znehodnocení.

čerpadlo
Jen taková filtrace totiž odstraní špínu z vody efektivně a tím je víc než důležitá. Bez ohledu na to, v jakém bazénu se nachází.
Protože byste marně hledali něco, čím byste ji mohli odpovídajícím způsobem nahradit.