Citlivost pokožky a výběr kosmetiky

Každý, kdo má citlivou pokožku, mi jistě dá za pravdu, že péče a starost o tento typ kůže je náročnější, než u jiných typů. Především je problém najít a vybrat pěstící kosmetiku, kterou taková pokožka nejen snese, ale také ji třeba dokáže zklidnit nebo alespoň trochu uzdravit.
 kosmetické produkty
Tento typ kůže se typicky projevuje nepřetržitým začervenáním, které je zcela běžné, a také tím, že se na ní často vyskytují různéčervené pupínky, podráždění nebo osypky. Tyto projevy vznikají velmi často především díky kosmetickým výrobkům, které jsou nešetrné, obsahují chemické látky nebo konzervanty a tím dráždí pokožku.
lahvičky s kosmetikou
Další možností důvodu výskytu je nesprávná péče majitele nebo majitelky. Pokožku je třeba udržovat pravidelným, ale jemným čištěním. Nepoužívat například peelingy, které ji mohou zbytečně rozbouřit, ale zato je třeba věnovat jí čas řádným promazáním pomocí vhodných preparátů.
 
S tímto typem kůže není radno příliš experimentovat, proto pokud narazíte na přípravky, které jsou vyhovující, držte se jich takovou dobu, dokud nevznikne nějaká nová potíž a je třeba hledat někde jinde. Podívat se v obchodech do regálů, co nového se tam pro Vás objevilo a do čeho vložíte svou důvěru.
 přírodní kosmetika
Já sama jsem našla zalíbení v přírodních produktech bez chemie a konzervantů. Tyto výrobky vyhledávám jak v ošetřující kosmetice, tak v potřebách na líčení, protože i s tímto typem pokožky se chci jako žena cítit upravená, hezká a doladit v obličeji pár drobných chybek, které mi život dopřál – u mě je to například řídké obočí, bledá barva pokožky a světle hnědé řasy.
Jakmile jsem změnila svou péči z běžné kosmetiky na přírodní, na mojí pleti se tato změna odrazila tak, že se mi velmi snížil výskyt osypek a také se mi zmírnila zarudlost pokožky. Tuto investici do sebe sama považuji za poslední roky za velmi přínosnou a opravdu se mi vyplatila.