Jak být krásnější – levně a jednoduše

Podtrhnout a udržovat svoji krásu a atraktivitu můžete i tehdy, pokud máte omezené finanční prostředky a nemáte čas na docházení na luxusní, drahé a časově náročné procedury. V tomto článku Vám poskytneme několik tipů jak na to.

 péče o pleť

Věc první – hodně pijte! Nejen že se díky dodržování pitného režimu budete cítit svěže a budete mít víc energie, ale poděkuje Vám za to i Vaše pleť – bude vláčná a dobře hydratovaná, tudíž Vám vydrží déle plastická a vyhnete se brzkým vráskám.

 

Bod druhý – správná strava. Do jídelníčku doporučujeme zařadit hlavně hodně ovoce, zeleniny, bílkovin a vitaminů; prostě byste měli mít vyváženou a nutričně bohatou stravu. Ideální je používat potraviny, které jsou průmyslově co nejméně zpracované. Vyhněte se velkému množství cukru a tuku, nedoporučujeme zejména smažená jídla, protože konzumace takové stravy může vést k tomu, že si na obličeji vypěstujete nepěkné akné a jiné nedostatky.

 

Bod třetí – prokrvujte pokožku. Pořiďte si masážní/exfoliační houbičky jak na obličej, tak i na tělo, ideálně za použití nějakého peelingu /ten si můžete vyrobit i doma, kupříkladu s pomocí cukru/. Odstraníte si tak odumřelé kožní buňky a Vaše pleť tak bude zářit. Peeling může pomoci také suchým rtům, které prokrví a osvěží.

 

Na obočí a řasy používejte ricinový olej. Seženete ho kupříkladu v lékárně a různých bioobchodech. Ricinový olej způsobí, že Vaše řasy a obočí porostou rychleji, budou hustější a také tmavší. Když se nebudete chtít líčit, můžete obočí učesat kartáčkem a řasy natočit kleštičkami.

 péče o pleť.jpg

Párkrát v týdnu si udělejte masku na vlasy a na obličej. Můžete k tomu použít různé potraviny, které najdete doma. Dávejte však pozor, abyste si maskou nezpůsobila alergickou reakci – používejte tedy potraviny, které bude Vaše kůže dobře snášet, a při nanášení na obličej určitě dávejte pozor na oči a oční okolí. Na obličej rozhodně nepoužívejte nějaké dráždivé potraviny, mohli byste si i způsobit vyrážku. Na vlasy zase nedoporučujeme nanášet masky s velkým množstvím oleje ke kořínkům – tímto způsobem si totiž můžete vlasy zbytečně zamastit a zatížit tak, že je budete mít mastné i po smytí masky a budou se Vám velmi mastit.