Makadamové ořechy

Makadamové ořechy jsou plody stromu makadamie celolisté, což je rozložitý stálozelený listnatý strom, který roste v tropických a subtropických lesích. Poptávka po exotických oříškách neustále roste, a tak jsou vysazovány další stromy. Jejich pěstování vyžaduje specifické podmínky jako je optimální množství srážek, propustná půda, která není utažená přejezdem automobilů, pasením stád atd. Stromy jsou v době zatížení plody velice křehké, tak se musí vysazovat tam kde se větrem nebudou lámat. Také se musí zvolit místo dostupné pro opylovače. Stromy dorůstají až do výšky 20 metrů a kvetou bílými květy seskupenými do hroznů. V jednom hroznu může být až 500 bílých kvítků. Kulovité plody jsou velké 3-4 cm a dozrávají asi půl roku po odkvětu květů. Zralé plody padají na zem.sušení makadamových ořechů
Makadamové ořechy se konzumují syrové, vařené nebo pražené. Používají se také na výrobu různých cukrovinek a pamlsků a kvůli velké poptávce je i cena poněkud vyšší.
Makadamové ořechy https://www.nakliceno.cz/makadamove-orechy/ jsou chutné bílé kuličky ve tvrdé skořápce. Mají nejvyšší podíl tuku, ale jde o tuk prospěšný zdraví. Ten se z ořechů i lisuje a své uplatnění má v kosmetickém průmyslu v přípravcích pro krásné vlasy, nehty a pokožku. Ořechy obsahují kromě vody a tuku bílkoviny, vlákninu, sacharidy, vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, sodík, molybden, zinek, mangan, měď, selen, chrom, omega 3, vitamíny B, C, E, kyselinu listovou a kyselinu pantothenovou.
Všechny ořechy mají pro lidský organismus mnoho příznivých vlivů a rozhodně se vyplatí si je pravidelně zařazovat do jídelníčku jako zdravý pamlsek, nebo doplněk do jídla.ořechy se skořápkou
Makadamové ořechy podporují trávení, odstraňují plynatost a výrazným způsobem zlepšují vyprazdňování. Pročišťují celý organismus a zajišťují výživu buňkám a chrání je. Posilují imunitní systém, kosti a svalovou tkáň. Jsou přínosné pro lidi s vleklým kožním onemocněním a s problémovými vlasy a nehty. I pouhá hrst ořechů umí navodit klid nervového systému.