Pletené ponožky se vám budou hodit i v létě

Doba pletení je možná už poněkud méně známá, ale pořád ještě nevymřela. Uplést si tak můžete vše, co jistě oceníte i v letním období – třeba na chatě. Čím jsou výrobky z vlny tak nezaměnitelné, a proč byste se měli do jejich výroby pustit i vy?
pletené ponožtičky.jpg

Ponožky v každém ročním období

V zimě je potřeba mít na sobě teplé ponožky absolutní prioritou, ale i v létě oceníte hřejivý pocit, který ponožky z vlny nabízí. Obzvláště, pokud máte chatu a v chladnějších večerech je dobré, mít nohy v teple. Jejich výrobou strávíte nějaký čas, ale určitě toho nebudete litovat. Jak tedy na ně?
Nepotřebujete nespočet různých jehlic, bohatě vám postačí 2, ze kterých se ponožky udělají v celé parádě.
–       nejdříve si uděláte patent
–       začněte dělat několik řad a následně ujměte patu
–       postupně přidáváte chodidlo a patu uzavřete
Takhle by se dal zestručnit postup, který je pro výrobu ponožek typický. Pro podrobnější návod a vaše první pletení je však nezbytné, abyste si vše nastudovali a měli přehled o tom, jak se plete. Naštěstí jsou toho plné knížky, internetové stránky a po ruce šikovné babičky, které vám ochotně poradí.
Naprosto roztomilou záležitostí je pletení malých kousků ponožek pro miminka. Jestli máte v okolí nějaký přírůstek, určitě mu pořiďte několik malých ponožek, které mu zabezpečí pocit tepla.
vlněné ponožky.jpg

Vyzkoušejte i bačkory na doma

Kromě ponožek, kterých účel bude pro vás nepostradatelnou záležitostí, si můžete uplést i bačkory na doma, chatu nebo terasu.Postup pletení je přibližně stejný jako u ponožek, díky kterým už budete mít nějaké zkušenosti a budete vědět, jak na to. Skvěle se hodí uplést jich více velikostí a třeba i barev, v případě, že k vám přijde nějaká návštěva.
Vlna je jednoduše nejlepší!
Vlna je nejteplejším a nejvíce přírodním materiálem, který jednoduše nikdy nezanikne. O přednosti vlněných věcí v zimě – není pochyb, ale nezapomínejte na to, že její dokonalost můžete využít i v přechodném období v nějakých chladnějších dnech. Tak se pusťte do pletení a nakonec uvidíte, že na tom vůbec nic není.

Posted in Nezařazené