Praha pro dovolenou stvořena


Také vás už nebaví jezdit stále do zahraničí a chcete si udělat třeba takovou menší dovolenou, někde poblíž? Kouzlo Prahy v nás vyvolává jisté pomyšlení na možnost romantického pobytu. Avšak nejen s drahou polovičkou se dá tato dovolená jednoduše naplánovat. Jisté pražské zákoutí zaujme i ty nejmenší. K ubytování je na výběr celá řada penzionů nebo hotelů, kde velmi rychle získáme menší pokoj případně apartmán. A vzhledem k tomu, že naše dovolená nebude dlouhá, ale pouze víkendová, tak není třeba ani případná rezervace.

 praha petřín

Kam vyrazit ve dvou

Neodmyslitelnou a romantickou částí Prahy je především krásná rozhledna s lanovkou – Petřín. Můžeme říct, že jde o jistou menší formu známé Eiffelovy věže v Paříži. Tyto místa jsou velmi vyhledávána možná svým širokým rozhledem, které vrchol rozhledny nabízí a určitou představou „lásky“. Je to kouzelné místo především pro zamilované páry. Tento společný dovolenkový výlet můžeme využít večeří při svíčkách s krásným výhledem na zářivou Prahu, kterou budeme mít dlouho ve své mysli.

 

 Kam můžeme vzít i děti

Abychom zpestřili program dětem, zajít můžeme třeba do zoo, která je opravdu obrovská. Trasa se zvířátky má přibližně 10 km. Musíme tedy počítat s tím, že pokud chceme vidět všechna zvířátka, nebude to jen tak obyčejná procházka na pár minut. K odpočinku se nabízí občerstvení nebo také dětské prolézačky. Za zmínku stojí i návštěva zrcadlového labyrintu. Nekonečné bloudění a pátrání po úspěšné cestě k cíly zaujme určitě i dospělé. Jistá zrcadla totiž pobaví každého. Přece jen vidět svoji postavu na vlastní oči trochu jinak, to je opravdu velmi komické.

Vltava v Praze 

Není o čem přemýšlet, nemusíme jen čekat na klasickou dovolenou. Vyrazit se dá hned. Snad za zmínku stojí i návštěva Karlova mostu a Hradčan. Praha láká nejen nás, ale oslovuje také zahraniční turisty. Ti sem jezdí jak na výlet tak i na dovolenou a bez suvenýrů neodjíždí.


Posted in Nezařazené