Tipy na knížky


Sůl moře – Ruta Sepetys
Ačkoli je kniha Sůl moře určena pro kategorii Young Adult, zamilovalo si ji mnoho lidí různého věku. Příběh pojednává o největší námořní katastrofě, o potopení lodi Wilhelm Gustloff. Kniha se čte velmi rychle, děj má spád a nenechává vás ani na chvilku chladným. Ruta Sepetys se zasluhuje o šíření tragických osudů mladých lidí, takže pokud vám nevadí mít zlomené srdce a rádi si připomenete, v jak mírumilovném světě žijeme, neváhejte se do ní pustit!
 
Čtyři dohody – Don Miguel Ruiz
Kniha, která vám dost možná převrátí celý svět naruby. Říkáte si, že váš život není přesně takový, jaký jste si ho vždycky představovali? Toužíte po opravdovém štěstí a nebojíte se něco změnit? Pak si přečtěte knihu, která vám dá návod, ukáže vám cestu a posune vás ve vašem životě dál. Samozřejmě pouze pokud jí to dovolíte.
 
Vyhnání Gerty Schnirch – Kateřina Tučková
Česká autorka Kateřina Tučková žije v Brně, a odtamtud také pochází námět její knihy. Tučková se velmi uvěřitelně vžívá do role mladé Němky, která je společně s dalšími Němci obývajícími Brno v roce 1945 odsunuta směrem na Vídeň. Silný příběh o ženě, která musela absolvovat pochod smrti, získal cenu Magnesia Litera za rok 2010. 
 
Divočina – Cheryl Strayed
Cheryl zažívá v poměrně nízkém věku něco, na co nikdy nemohla být připravena. Její matka umírá po dlouhé nemoci a Cheryl najednou neví, jak se s tímhle nelehkým osudem vypořádat. Začíná se chovat nezodpovědně, bere drogy, pije alkohol a je nevěrná svému milovanému muži. Když už cítí, že je situace neúnosná, rozhodně se udělat něco, co by ji nikdy předtím nenapadlo. Přejde Pacifickou hřebenovku. Úplně sama! Příběh o svobodě, odpuštění si a víře v lepší zítřky, vás donutí se zamyslet.
 
Neviditelný – C. D. Payne
Možná, že si i vy pamatujete na kultovní sérii knih Mládí v hajzlu. Pokud se vám líbily, rozhodně byste neměli vynechat ani tuto zábavnou knihu autora. Hlavní hrdina Axel totiž náhodou zjistí formuli, díky které se stává neviditelným. Co myslíte, jak toho asi využije?

Posted in Nezařazené