Top 5 nejlépe placených fotbalových mladíků na světě

5. místo – Joao Félix (19 let) – 63k/týdně
Pokud pravidelně nesledujete portugalskou ligu, možná jste ho nikdy neviděli hrát. Za Benfiku odkopal jedinou sezonu. Ta však snesla v podání Félixe nejpřísnější měřítka. V pouhých 19 letech získal Joao portugalský titul, zahrál si v reprezentaci s Ronaldem a v létě se stal 3. nejdražším hráčem historie, když za něj Atlético poslalo do Lisabonu 120 milionů eur. Víc stáli jen Neymar s Mbappém.
fotbalista na zemi
4. místo – Ryan Sessegnon (19 let) – 76k/týdně
Odchovanec londýnského klubu na sebe upozornil již ve svých 16 letech, během ročníku 2017/18 potom výrazně pomohl Fulhamu k postupu do nejvyšší anglické soutěže. Tu bude Ryan hrát i v tomto ročníku, jelikož ze sestupujícího Fulhamu ho vykoupili za 25 milionů liber Spurs. Levý obránce nebo křídelník se Spurs podepsal pětiletý kontrakt, začátek sezóny však nestihne, protože se zotavuje ze zranění stehenního svalu.

3. místo – Rodrygo (18 let) –  83k/týdně
Rodrygo přestoupil do Realu z brazilského týmu Santos. Rodák ze São Paula podepsal se španělským klubem smlouvu do roku 2025. Hned při svém debutu dal gól a fanoušci po celém světě začali googlovat jeho jméno. Rodrygo má projít stejnou cestu, jako tomu bylo loni u Viníciuse Júniora. Nejprve tak bude nastupovat za Castillu a trénovat s prvním mužstvem, a jakmile se adaptuje na nové prostředí, tak se trvale přesune do prvního mužstva.
noha u míče
1-2. místo – Vinicius Jr. (19 let) –  207k/týdně
17 minut mezi dospělými stačilo Realu k tomu, aby v létě 2016 zaslal za 16letého Viníciuse Flamengu miliony. Po počátcích v rezervním týmu Realu Castille se nadějný Brazilec začíná čím dál častěji objevovat v základní jedenáctce Bílého baletu, byť výkony ještě hodně zaostává za očekávání, která v něj mají fanoušci. Pořád však platí, že má celou kariéru před sebou.

1-2. místo – Jadon Sancho (19 let) – 207k/týdně
Že anglický křídelník od svého příchodu do Německa dodal Bundeslize zase nový náboj, je veřejně známý fakt. Za dva roky v dresu BVB se vypracoval mezi naprostou elitu ligy. Góly střílí i připravuje, z obránců si dělá tréninkové kužely.