Vánoce nejsou o penězích

Vánoční svátky se poslední dobou staly celkem stresovými, téměř všichni sháníme dárky na poslední chvíli, vánoční dekorace se kupují za poměrně dost peněz, ale ne všichni tolik peněz máme, co třeba maminky na mateřské dovolené a k tomu samoživitelky? Ale není nad to si vánoční dekorace vyrobit doma, klidně i s dětmi, a věřte, že když si je vyrobíte, vykouzlíte si vánoční pohodu ještě lepší, než kdybyste si je všechny jen koupili.
dekorace na plotě
Adventní věnec
Na výrobě adventního věnce, buď na stůl, nebo na dveře, není vůbec nic složitého – stačí si koupit v květinářství polystyrenový nebo slaměný podklad pro věnec (stojí kolem 30 korun), budete potřebovat silnější drát, a následně už jen suroviny, které si opatříte sami: větvičky, které můžete jít natrhat s dětmi, budete postupně pokládat na podklad a omotávat drátkem, dokud nebudete mít pokrytý celý podklad, nemusí to být větvičky jen z jednoho stromu, pro pestrost můžete mít víc druhů, potom už se Vaší fantazii meze nekladou, můžete si z balicího papíru vyrobit malé ozdoby ve tvaru vánočních dárečků, můžete použít sušené šípky, rozinky, prakticky cokoliv. Pokud chcete věnec na dveře, nezapomeňte si na konci omotávání udělat očko na zavěšení. Má-li být věnec na stůl, stačí ho doplnit svíčkami, které můžete buď koupit, nebo si i svíčky vyrobit doma.
Řetězy na stromeček
Na papírové řetězy, na jejichž výrobě se děti velmi rády podílí, nemusíte kupovat barevné papíry, pokud máte od loňských vánoc schovaný balicí papír, můžete je udělat z něj, o to budou barevnější.
Můžete si vyrobit řetězy také „jedlé“ – stačí na provázek postupně navlékat rozinky, šípky, nebo také popcorn, z potravin zkuste vybírat spíš lehčí, aby Vám řetězy na stromečku držely.
vánoční koulička
Výzdoba oken
Nemusíte si také kupovat drahé samolepky do oken nebo na zrcadla, ani sníh ve spreji, který mimochodem na oknech ani moc nedrží, stačí Vám obyčejný bílý papír, a podle šablon, které se vyrobíte sami podle Vaší fantazie a Vašich představ, vystřihnout motivy, na přilepení můžete použít oboustrannou bílou lepenku, ta se i z oken potom dobře odstraňuje.

Posted in Nezařazené