Jak přežít dovolenou bez peněz

Většinou v létě jezdíme trávit dovolenou někde k moři. Máme našetřený dostatečný obnos peněz, nakoupené nové vybavení a oblečení abychom se mohli ukázat na veřejnosti. Jsme plní očekávání a nadšení. Jenže vše se může velice rychle obrátit.
Veškeré naše finance nosíme hlavně na jednom místě, což se nám také může stát osudným. Pokud někde finance zapomeneme či nám snad jsou odcizeny můžeme se stát snadno bezmocnými. Co dělat v zemi, která žije z cestovního ruchu a očekává naše peníze, ale my jsme právě o všechny přišli.
loďky na jezeře.png
Důležité je neukládat finance pouze na jedno místo. Pokud si necháme větší obnos zamčený na hotelu nebo pod sedadly v autě a na pláž či do města nosíme pouze menší obnos můžeme snadno zabránit případným fatálním ztrátám.
Lze také využít kreditních či debetních karet. Zde je uložen dostatečně velký obnos, ale zároveň bezpečně skrytý. Problémem však bývá, že společně s financemi jsou nám také odcizeny i veškeré karty. Co v takovém případě dělat?
peníze v kapse.jpg
Pokud budeme mít alespoň svůj mobilní telefon můžeme na dálku své karty zablokovat. Abychom alespoň zabránili novému majiteli karty v luxování našeho účtu. S možností bezkontaktní platby dnes zloděj může do 500 Kč vybírat bez zadání PIN kódu.
Poté co zablokujeme karty, ale nemáme stále žádnou hotovost může nastat problém. Nemáme se, jak dostat domů. K tomu můžeme opět využít služeb naší banky. Pokud máme navíc kartu pojištěnou proti krádeži nebudeme ani platit žádné vysoké poplatky.
Za tímto účelem slouží služba emergency cash a emergency card. Tímto způsobem nám banka zašle požadovaný obnos na pobočku v dané zemi. V případě emergency card můžeme také získat od naší banky kreditní kartu, která má omezenou platnost.
Mezi další způsoby získání financí patří také služby WESTERN UNION či obchodního řetězce TESCO. Na jejich pobočky můžou vaši příbuzní zaslat dané finanční prostředky, aby vám pomohli z obtížné finanční situace.

Posted in Nezařazené