Vypínače unica mají své kouzlo

Než si budeme moci prstem zmáčknout vypínač, tak to chvíli potrvá. Je to jako zázrak, kde nebylo nic, stojí dům a jednotlivé místnosti se rozsvítí pouhým dotykem. Mnohdy ani to není potřeba. Díky vyspělé technologii se dají světla rozsvítit i jinými způsoby. Stejně tak i obyčejný vypínač má své tajemství schované v krabičce a na trhu lze zakoupit nejen více druhů, ale i také můžeme vybírat z velké nabídky barev a provedení.

spínač

Druhy vypínačů:

  1. Jednopól – jedná se o jednoduchý strojek, který slouží k zapnutí a vypnutí. Můžeme s ním ovládat jedno světelné místo. Některé mají i orientační kontrolku, která svítí neustále. Slouží k nalezení vypínače ve tmě, ale v běžných místnostech se moc nepoužívá. Velké uplatnění může mít například v dětském pokoji.
  2. Střídavý spínač – někdy se mu lidově také říká schodišťák. Jeho název možná vznikl právě z toho, že se nejvíce používá v místech, které se ovládá ze dvou stran. Největší uplatnění pak najde na chodbě nebo právě na schodech. Je to praktické, jelikož na začátku chodby si rozsvítíme a na konci můžeme zhasnout, aniž bychom se museli vracet. Lze je zakoupit opět s orientační kontrolkou.
  3. Křížový spínač – je to takový bratr střídavého spínače. Mezi řemeslníky je známý jako křížák. Slouží pouze k doplnění na schodišti, abychom mohli světlo ovládat třeba mezi patry, například uprostřed chodby. Opět je zde možnost volby, zdali chceme s kontrolkou nebo bez ní.
  4. Lustrák – další lidový výraz, zřejmě z doby slavných lustrů. Slouží k ovládání dvou okruhů nebo i svítidel z jednoho místa.

žlutý spínač

Vypínače unica jsou charakteristické svojí vysokou kvalitou a také výdrží. Rychlá a jednoduchá instalace je jejich předností a navíc jako velký bonus jsou kompatibilní s celou produktovou řadou unica. V tomto případě mi dají za pravdu ti, kteří mají rádi především barevné kombinace vypínačů a zásuvek. Jejich barevné provedení se pak dá různě přizpůsobit designu bytu.