Zápis v registru nemusí být taková katastrofa, jak to vypadá

http://www.jasna-okna.cz/ ntent-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″> Třeba se to stalo i vám – zapomněli jste zaplatit za energie, už je to nějaký ten týden, co platba z účtu omylem neodešla, takže jakmile jste to zjistili, snažili jste se situaci co nejrychleji napravit a peníze jste okamžitě poslali. Sice přece, ale pozdě. Takže máte zápis v registru. Co to znamená?růžové prasátko
Nemusí to pro vás znamenat vůbec nic, anebo vám to může život převrátit na ruby. Záleží na vás, jak si finančně stojíte. Zápis v registru je poměrně zásadní věc v případě, kdy máte hluboko do kapsy a z libovolného důvodu pomýšlíte na půjčku. Každý věřitel, ať už se s žádostí o peníze obrátíte kamkoli, si vaše registry prověří, a to důkladně. A když tam zápis najde, záleží jen na něm, jak se k takové skutečnosti postaví.
Pokud jde o klasické banky, je celá věc jasná, se zápisem vám půjčku nikdo nedá, a to ani v případě, kdy jde o naprostou banalitu, jako je uvedeno výše. Nemusíte být notorickým neplatičem, nemusíte být ničím dlužníkem, nemusíte být z finančního hlediska ani trochu rizikoví, a přesto to nikomu nevysvětlíte, v bance vám nepůjčí ani korunu, dokud zápis nezmizí.barevné bankovky, libry, detail
V nebankovní společnosti dostanete prostoru přece jen o něco více. Můžete zde požádat o hypotéku bez registru FAHD. Jak o tu běžnou, tak třeba i o tu americkou, to už záleží jen na vás, co si vyberete.
Avšak pozor, nemyslete si, že se v takovém případě zkoumání vaší finanční situace a zápisů vyhnete, v žádném případě. Ovšem když nebudou nijak významné, nebudou ohrožovat vaši schopnost splácet budoucí úvěr. Můžete půjčku získat. Takže je to velká šance pro vás.
Čím více budete rizikovým žadatelem, tím vyšší úrokovou míru získáte. Ale platí to i naopak – minimální riziko znamená stejnou úrokovou míru, jakou byste získali třeba v bance. V každém případě se za svůj závazek budete muset zaručit nemovitostí, ať už je to dům, byt anebo pozemek.