Zbavte svého psa obezity

Obezita u psů má stejnou příčinu jako u lidí, a to přijímání více energie, než jsou schopni vydat. Snižování jejich hmotnosti má také stejná pravidla jako u lidí. Rozhodně zapomeňte na hladovku. Postupujte pomalu, ale jistě. Týdně byste měli dosáhnout úbytku váhy maximálně o 1,5%.

Váží-li váš čtyřnohý mazlíček 20 kilo a měl by mít správně 15 kilo, optimální váhy byste měli dosáhnout za čtyři měsíce. Pokud si nejste před začátkem diety jistí, raději navštivte svého veterináře a poraďte se o postupu diety.
tlustý pes
Obezita psům vadí stejně jako lidem. Způsobuje celou škálu onemocnění, proto si pes trpící nadváhou nemůže užívat radosti ze života. Velmi často špatně snáší horko a aktivní zábava mu dělá velké potíže. Nejčastější jsou pak u psů oběhové a dýchací potíže. Hodně psů má také pohybové potíže.

Obezita zatěžuje klouby, čímž dochází k jejich nadměrnému opotřebení. Také zvyšuje riziko nádorových onemocnění. Nadměrně zatěžuje ledviny, poškozuje játra, způsobuje zácpu. Pes s obezitou tak má většinou o několik let zkrácený život oproti zvířeti s ideální hmotností.

Při redukci váhy vašeho mazlíčka si nejprve zjistěte ideální váhu jeho plemene. Vyberte mu krmivo se sníženým obsahem energie, které bývá označeno Light, Diet nebo Special. Pečlivě zkontrolujte dávkování krmiva a pejska zbytečně nepřekrmujte. Granule mu nasypte do misky, a pokud o ně pes nejeví zájem, odneste je. Krmivo rozhodně nenechávejte volně přístupné po celý den.
hra buldoků
Dietní strava by měla zvýšit pocit nasycení, redukovat tuk a kalorie, zmírňovat nadýmání a podráždění žaludku a střev.

Účinná redukce váhy u psů:
– Doma se mluvte, kdo bude zodpovědný za krmení psa, čím ho budete krmit a kdy.
– Změňte způsob odměňování vašeho mazlíčka. Místo pamlsků ho pohlaďte nebo mu hoďte míček.
– Choďte s ním častěji ven na procházky.
– Krmte ho častěji, protože i trávení spaluje energii. Jídlo mu rozdělte na tři malé porce.
– Snižte mu množství krmiva o 25%.

Posted in Nezařazené