Bazén nemusí být pro ostudu


Majitel nějakého toho venkovního bazénu je zřejmě nejšťastnějším člověkem ve chvíli, kdy je bohatý, když má peněz více, než je zdrávo, a může je tak bezstarostně utrácet. Protože takový člověk si jednoduše najme nějakého toho údržbáře, který se mu o jeho bazén bude starat, případně nepohrdne službami nějaké na toto se specializující firmy.
Takový člověk si prostě zaplatí třeba i kompletní servis a má svatý klid. Kdykoliv přijde ke svému bazénu, může na něm ulpět svým zrakem s uspokojením, a kdykoliv může do takové vody i vklouznout. Má vystaráno.
Jenže co má dělat obyčejný člověk, že? Ten, který si podobný servis dovolit nemůže, maje hluboko do kapsy?
plavání v bazénu

Vězte, že i ten si může dopřát . I ten nalezne způsob, jak si vodu uchovávat právě v takovém stavu, v jakém má tato být.
Když už si takový člověk nemůže dovolit vlastní zaměstnance, kteří by se mu o bazén starali, může alespoň ke své plné spokojenosti navštívit odbornou provozovnu, kde se mu dostane informací, jak vodu správně udržovat.
Dále si může (a měl by) pořídit sadu na testování vody a tuto používat v souladu s návodem, díky čemuž má vodu nejen pod vizuální, ale i pod daleko důležitější chemickou kontrolou.
Neměl by však zapomínat na to, že není záhodno podobně sledovat jen vodu samotnou, že si určitou pozornost žádají i všechna s takovým bazénem související zařízení.
Neměla by mu chybět třeba filtrace Zeolit, jež udržuje vodu čistou, a tuto by měl pravidelně kontrolovat a zajistit si vždy předsezónní odbornou revizi.
Pak by takový majitel bazénu neměl zapomenout ani na pořízení si vysavače bazénových vod, jenž spolehlivě odstraní nečistoty usazené na dně, a také by měl vlastnit síťku, jíž se lze zbavit nečistot plovoucích.
A chybět by neměla ani nějaká ta plachta sloužící k přikrývání bazénu a tím ochraně před vším, co by do něj mohlo napadat a škodit.
Kdo si pořídí vše zde zmíněné, může si být jist, že bude jeho bazén dokonalý i bez služeb poskytovaných drahými odborníky. Že zvládne vše sám.
plavání na zádech

A to se vyplatí. Třeba už jenom proto, že se v takovém bazénu dokáže zabavit i potomstvo, které by jinak někde mohlo tropit alotria.
A bude si tak možno užívat všech krás léta.

Posted in Nezařazené