Cestujeme – vlakem, letadlem, autem, na kole?


Cestujeme autem?Pak si spočítáme cenu za benzín, přepočítáme na každého člena výpravy a zhodnotíme, zda se nám takovéto cestování vyplatí. Výbavou každého řidiče by pak měla být dobrá GPS, popřípadě navigátor na místě spolujezdce. Výhodou je zcela jistě možnost jíst a pít po celou dobu jízdy, také fakt, že se autem dostanete až k hotelu, a samozřejmě komfort, který jízda autem nabízí. Autem proto vyrážíme nejčastěji po Česku a sousedních státech, informujeme se ale o případných změnách v pravidlech silničního provozu, jako maximální povolené rychlosti apod.
vlak na mostě
Vlakem cestujeme, pokud upřednostňujeme zážitek z cesty, jenž jízda vlakem nabízí. Výhodou může být i konkrétní čas příjezd a odjezdu, na který se můžeme většinou spolehnout, umožnění cestovat lidem bez auta a řidičského průkazu, dále rychlost vlaků, poměrně příznivé ceny jízdenek a také čas, který získáme k vyřízení pracovních záležitostí během jízdy, kdy nemusíme řídit. Vlakem se rovněž pohybujeme jak po Česku, tak po evropských zemích. Zajímavým vlakovým zážitkem pak může být ale i jízda po Transsibiřské magistrále, kdy uvidíme Moskvu, Jaroslavl, Novosibirsk, Vladivostok a spoustu dalších ruských měst.
Na kole. Pokud jste příznivci cyklovýletů, nemusíte vézt kola na střeše auta a vyrazit na kola až ve Vaší vybrané lokalitě. Mnohem zábavnější je sbalit vše potřebné na záda do batohu a vyrazit na cestu. Každý den se můžete ubytovat někde jinde, nebude Vás omezovat neustálé přejíždění autem z místa na místo a uvidíte spoustu zajímavých míst, která byste jinak neviděli. Neváhejte vyrazit i do sousedních států, možností máte nekonečně mnoho!
Letadlem? Ano, ale… Nezapomeňte, že ne všichni jsou schopní do letadla vstoupit, natož v něm letět, ujistěte se proto dopředu, že všichni členové Vámi plánované výpravy takovou cestu zvládnou bez problémů.
zaparkované kolo
Cestování letadlem samozřejmě upřednostníme do vzdálených destinací, na jiné kontinenty apod. Letenky nás mohou vyjít poměrně draze, proto je musíme „hlídat“ už dlouho před odletem, navíc nemáme často možnost storna v případě, že se něco přihodí. Letecká doprava je ale rychlá a umožní nám vidět daleké kraje, které jsou těžko dostupné jinými dopravními prostředky.
Cestovat se dá samozřejmě i pěšky, například na slavná poutní místa. Každý prostředek má své pro a proti, občas se ale hodí zvážit více variant, které nám ušetří čas, nebo peníze.

Posted in Nezařazené