Mějte doklady a peníze v bezpečí

Ať cestujete po České republice nebo se chystáte do zahraničí, řešíte jistě jak své věci přepravit a zároveň zabezpečit. Na trhu jsou dnes k dostání speciální pouzdra a peněženky na doklady, peníze i platební karty, které vše důležité ochrání. Velká zavazadla můžete zabezpečit zámky nebo koupit přímo taková, která mají různé ochranné prvky integrované. Pojďme se spolu podívat, co přesně vám může cestování usnadnit a vaše věci ochránit.
velká spona

Pouzdra na doklady

Pasy, letenky a další důležité dokumenty můžete uschovat v pouzdrech z polyesteru. Materiál těchto pouzder je měkký a poddajný, aby se pouzdro dobře přizpůsobilo vašemu tělu a nebylo pod oblečením vidět a zároveň jsou nepromokavá, aby dokumenty zůstaly v bezpečí a v suchu. K výběru je řada bokových tašek a ledvinek, které se nosí okolo pasu. Zde věnujte velkou pozornost sponě v zapínání, aby se vám pouzdro snadno neodepnulo, a nevědomky jste ho neztratili. Kromě bederních pouzder jsou k dostání náprsní tašky a pouzdra okolo krku
Druhou variantou je přímo taška na doklady. Taková taška je jen o málo větší než peněženka a má podobné vlastnosti. Měla by mít speciální fólii, která ochrání vaše osobní data před RFID, což je identifikace dat pomocí radiové frekvence. Tím budou v bezpečí vaše data na platebních a dalších kartách. Uzavírání je řešeno zpravidla na zip a někdy i s možností zajištění zipu proti snadnému otevření.
medvěd v kufru

Peněženka

I samotnou peněženku můžete mít lépe zabezpečenou proti zlodějům. Stejně jako taška na doklady by měla být vybavena fólií proti RFID. Dále by měla mít zabezpečené kreditní karty proti snadnému vytáhnutí, to může být řešeno třeba páskou na patentové zapínání nebo silnější gumičkou. Vnitřní kapsička na zip je také samozřejmostí. Navíc potěší možnost připnout si peněženku na opasek nebo navíc zabezpečit poutkem a karabinkou, pokud ji nosíte často v kapse.

Batohy a tašky přes rameno

Základem dobrého batohu a tašky přes rameno jsou popruhy vyztužené kovovými vlákny, které zamezí snadnému přeříznutí nebo přetržení popruhu v tlačenici. Součástí těchto popruhů jsou i kvalitní kovové spony a spojovací kroužky. Kapsy zavazadla uzavíratelné na zip by měly být opatřeny karabinkou, která zip zafixuje v poloze zapnuto. Opět může být součástí ochrana proti RFID, i když ta se u větších zavazadel vyskytuje jen výjimečně. Navíc vás může potěšit osvětlení vnitřku pomocí LED nebo integrovaná powerbanka pro mobilní zařízení.
 

Posted in Nezařazené