Letní festivaly v plném proudu

Festivaly se v létě přebíjejí nabušeným line-upem, někdy se ale může zdát, že si spíš festivaly interprety přehazují z ročníku na ročník, z města do města. Jednou je možné interpreta vidět na Colours of Ostrava a už za rok se objeví na Rock for People. Není na tom však nic špatného, organizátoři mají pořád snahu přijít s někým novým, takže pokud jste již daného interpreta slyšeli, vždy máte možnost přejít na jinou stage.
dav na koncertě
Jak to vypadá na fesťáku? Všude plno lidí, piva, stánků, hudby, doprovodného programu… Jsou dva typy lidí, co chodí na fesťáky. První jsou ti, kteří si dopředu svůj festivalový den naplánují do posledního puntíku, zakroužkují interprety, které nesmí prošvihnout, všechny písničky důkladně naposlouchají a pak si takový svůj program uloží na tapetu mobilu. Výhodu pak mají v tom, že už ví přesně, na koho se můžou těšit, na koho stojí za to vystát si půlhodinku předem pod pódiem a kdy budou mít čas objevovat hudbu na jiných pódiích. Druzí jsou pak ti, kteří na fesťák jedou téměř naslepo, nikoho si předem moc neprověřují, na stage zamíří podle poslechu a spíše se jim podaří objevit více neznámých hudebníků.
Kdy koupit lístky? Co nejdříve. V praxi to funguje tak, že se lístky v průběhu roku mohou zdražovat a na červencový festival pořídíte nejlevnější vstupenku už v říjnu. V průběhu roku se cena zdražuje, těsně před festivalem už vás lístek vyjde klidně i na téměř dvojnásobek původní ceny. V takovém případě už je lepší porozhlédnout se po facebookových stránkách festivalu a hledat nabídky od lidí, kteří na poslední chvíli zjistili, že na festival nemohou dorazit. Využít se dá i kontaktu známých, či online bazarů.
posluchači kapely
Nezapomeňte se dopředu ujistit, co na festival brát smíte, a co musí zůstat doma. Nepočítejte s tím, že si na festival vezmete zrcadlovku, deštník, ani alkohol. U vstupu vám mohou prohrábnout batoh i kabelku, propašovat něco dovnitř tak nemusí být úspěšné. Buďte ohleduplní a netočte. Kdo se chtěl na vystoupení podívat, určitě na festival také přijel, kdo ne, toho stejně video na vašem facebookovém profilu nezajímá. Videa točená z mobilu nedosáhnou nikdy takové kvality, aby kvůli vám musel trpět návštěvník stojící za vámi, který se snaží přes vaši nataženou ruku vidět alespoň něco.
Je léto, to ale neznamená, že se nevyplatí přibalit si na večer nějaký lehčí svetřík a pláštěnku. Rozhodně nechcete kvůli zákazu vnášení deštníku zmoknout a budete-li se klepat zimou, vypaří se ze všeho ten skvělý zážitek.

Posted in Nezařazené