Domácí mazlíčci pro alergiky!

Máte alergii na srst a rádi byste si pořídili domácího mazlíčka? Potom pro vás může být řešením jedno z uvedených zvířátek. Nicméně dejte si pozor, ne vždy musí být vaše alergie jen na srst. Mnohdy je alergie i na sliny a na odloupávající se kožní buňky. Proto je velice důležité pečlivě zvážit výběr vašeho domácího mazlíčka.  Jaké zvířátko si tedy můžete pořídit zdali trpíte alergií na srst?
vodní želva
1.      Kočka bez srsti
Kočka bez srsti pro vás může být optimálním řešením. Kočka nevyžaduje žádnou speciální péči, nicméně ne každému se musí esteticky toto zvířátko zamlouvat.

2.      Pes bez srsti
Pes bez srsti může být vhodným řešením, pokud jste alergičtí na srst. Nicméně I přesto je třeba pejska stříhat, koupat a pravidelně se o něj starat.

3.      Morče bez srsti
Morčátko bez srsti je další možná alternativa. Morčata jsou obecně velice nenáročná, přátelská a milá zvířátka.

4.      Želva
Želvu si můžeme pořídit suchozemskou anebo vodní. Záleží jaké máte možnosti a preference. Obecně je ale péče o želvu dosti časově a finančně náročnou záležitostí.

5.      Rybičky
Pro někoho hobby, pro někoho jediná forma, jak mít doma něco živého. Rybičky jsou krásným zpestřením domácího prostředí, nicméně budou vyžovat speciální péči a čas.

6.      Plazi
Pokud se vám líbí představa, že bude vašim domácím mazlíček had, nebo chameleon, tak je pro vás tato možnost jednoznačně nejlepší volbou. Tito tvorové totiž nevyvolávají žádnou přecitlivělost
roztoč
Pokud si nedokážete představit, že by se vašim domácím mazlíčkem měl stát, had, chameleon nebo rybičky, můžete přemýšlet o pořízení kočky či psa bez srsti. Pro alergiky, kteří trpí alergií I na sliny a kožní buňky existuje pár doporučení, jak alergické projevy snížit.
·         Pravidelná hygiena pokožky zvířete
·         Odstranění koberce z domu
·         Zvolte raději pejska než kočku
·         Pořiďte si menší plemeno
·         Pořiďte si raději dospělé zvíře, než mládě

Posted in Nezařazené