Tetování: permanentní ozdoba, která vám zůstane na celý život

Co všechno může znamenat tetování? Pro některé to znamená jenom kérku, jenom jakési zdobení na kůži. Pro jiné to znamená připomínku. Něco velmi důležitého pro ně samotné. Důležité výročí nebo vzpomínku, případně třeba jenom životní moto nebo něco, co stojí za to, říkat. Pro některé je to způsob, jak vyjádřit sama sebe. Svůj pohled na svět nebo životní úděl.
·         Tetování není něco, co byste měli rozhodovat ze dne na den
příprava na tetování

Jsou věci, které si musíte dobře promyslet. Jaké to jsou?

1.       Permanentní záležitost
Je zřejmé, že tetování je věc, kterou si necháváte udělat na celý život. Není to něco, co můžete tak snadno změnit nebo odstranit. Samo sebou existují způsoby, jako je odstranění laserem, ovšem je třeba myslet na to, že jednak je tato metoda mnohonásobně dražší než samotné tetování, a také velmi bolestivá. Vždycky počítejte s tím, že tetování, které si necháváte udělat, je napořád. A otázka je, chcete mít na sobě něco, co se váže k nějakému člověku? Je něco, co si budete myslet i za padesát let? Permanentní forma může být i nějaká jiná, a ne nutně na vašem těle. Pokud se vám něco přestane líbit nebo vám vyhovovat, nejspíš není vhodné si toto tetování nechávat udělat.
tetovaná žena
2.       Co si necháváte vytetovat?
Je důležitý také motiv, věta, obrázek nebo slovo, které si necháváte vytetovat. Budete ho mít pořád, a to třeba i za další tři, čtyři dekády. Tetování není něco, co byste měli nechávat na náhodě, nebo na impulzivním rozhodnutí.
tetovaný nápis
3.       Rizikové motivy
Jméno partnera, datum výročí, nebo svatby, to jsou věci, které s sebou nesou velice silné emoce. Je jasné, že v této chvíli si to budete chtít pamatovat. Ale co třeba ve chvíli, kdy se rozejdete nebo rozvedete? Pamatujte, že tetování osoby, která vám bývala drahá, je velice nepraktická a citlivá záležitost.
 

Posted in Nezařazené