Nábytek do malé ložnice

Pokud zrovna zařizujete ložnici, kde je nedostatek prostoru, poradíme vám, jak si s ním důstojně poradit.  I malá ložnice se dá zařídit velice chytře. Ložnice je místnost, kde je třeba nejvíce intimity v celém našem bydlení, proto by ložnice měla být harmonická. Je třeba, abychom se v naší ložnici cítili dobře a bezpečně. I malou ložnici je možné zařídit tak, aby nás lákala k nerušenému odpočinku.
stůl u postele

Postel v malé ložnici

V malém prostoru ložnice je možné využít několik možností pro postel, jako například:
Rozkládací pohovka. Tento kousek nábytku může být přes den rovněž vkusným gaučem, který na noc rozložíme pro pohodlné spaní.
Sklopná postel, která nabízí velice mnoho volného prostoru během dne. Pokud je složená, vypadá na první pohled jako skříň. Na trhu jsou dostupné rovněž sklopné postele, které mají sklápění na hydraulické bázi, takže ji bez problémů složí i fyzicky méně zdatní lidé.
Palanda, či patrová postel je ideálním řešením pro ložnice, které mají vysoké stropy. Palanda je elegantním způsobem, jak zkombinovat více kusů nábytku dohromady. Nahoře v patře se nachází pohodlné spaní, ve spodní části je potom možné vytvořit jak pracovní prostor, tak i například klidný čtecí koutek.
Klasická postel, která by měla mít dostatečně velké úložné prostory. Tu potom umístěte ke stěně, anebo do rohu ložnice, aby, zabírala v prostoru ložnice co nejméně místa.
pohovka u postele

Úložné prostory

Jako ideálním řešením úložných prostor se v malé ložnici jeví pořízení jedné veliké šatní skříně, která by měla být v bílém, anebo v jiném světlém odstínu.  Tato šatní skříň by pak měla mít i výsuvnou tyč pro oděvy na ramínkách a posuvné dveře.  Maximální využití místa v malé ložnici rovněž získáte šatní skříní, která dosahuje až ke stropu.
v  Další úložné prostory se dají velice snadno získat také s pomocí polic, které umístíme do jinak nevyužitých prostor.

Posted in Nezařazené