Plánování rodinného výletu

Internet je samozřejmě jedinečný pomocník pro cokoli. Lze ho ideálně využít například pro naplánování rodinného výletu.
 
Část první hledání nápadu
Někdy byste rádi vyrazili na nějaký výlet, ale nevíte kde vlastně, co se ve Vašem okolí nachází. Je ideální podívat se na nějaké tematické regionální weby. Ideální je také web kudyznudy, který nachází cenné informace o tipech na výlet v podstatě v celé republice
 železniční most
Část druhá plánování cesty
Naplánovat si cestu je důležité. Když si špatně naplánujete cestu, zkazí Vám to celý výlet. Ať už pojedete autem nebo veřejnou dopravou, internet Vám nabídne skvělou pomoc. I když máte v autě GPS navigaci, je dobré se na mapách seznámit detailně s trasou. Pokud pojedete vlakem či autobusem, najděte si jízdní řády a vyhledejte si všechny možné spoje a počítejte pro jistotu i náhradními alternativami
 zámek hluboká nad vltavou
Část třetí plán výletu
Takže víte, že například pojedete vlakem do Vyšší Lhoty a z ní vyrazíte po červené značce ho Horní Lhoty, kde se nachází krásný barokní zámek. Jenomže kolik je vstupné? Bude otevřeno? Neplánují nějaké akce navíc jako třeba koncert nebo noční strašení? Podívejte se na webové stránky zámku a zjistěte si vše, co se tam bude dít. Třeba zjistíte, že příští týden bude divadelní představení v zámecké zahradě, které bude jistě stát za to, a Vy se rozhodnete výlet o týden odložit.
 
Část čtvrtá, aby bylo bříšku dobře
Co by to bylo za výlet, kdybyste nenavštívili nějakou příjemnou restauraci. Jsou lidé, kteří si tam zajdou na oběd, někteří prostě jenom na osvěžující nápoj či kávičku. Ale určitě nikdo se nevyhne příjemné hospůdce. Jenomže samozřejmě je důležité si nějakou hospůdku najít.
 stůl v restauraci
Část pátá, zhodnocení
Výlet přinesl určitě hodně zkušeností a vědomostí. Je čas to zhodnotit. Na wikipedii je třeba dohledat si informace o té krásné bílé paní, o níž mluvil kastelán, a bylo by dobré napsat recenzi na tu úžasnou zámeckou cukrárnu, kde nabízeli ty senzační domácí zákusky.

Posted in Nezařazené