Podnikání v ubytování

V naší zemi, především v turisticky zajímavých oblastech, jako například jižní Čechy, se najde mnoho obcí, které jsou plné domů a penzionů poskytující sezónní ubytování lidem na dovolených. Tyto obce mají přes zimní období pár set obyvatel, ale v létě se počet osob, které zde přebývají, mnohonásobně zvyšuje. Jak je to možné. Ve spoustě domů je totiž nabízeno ubytování, pro různý počet osob a v různých cenových hladinách.

dřevěné schodiště

Tyto domy, ve kterých je ubytování nabízeno, jsou přes zimu prázdné, protože jejich majitelé přes zimu žijí v Praze a jiných velkých městech. Ale s obdobím cyklistů, se stěhují na venkov, část pronajímaného, jeden, dva pokoje mají pro sebe a zbytek domu pronajímají. K tomuto účelu bývají často předělané i bývalé stodoly, čímž se ubytovací kapacita zvyšuje. Nejčastěji sou takovými pronajímateli starší lidé, kteří si tak přivydělávají k důchodu, protože jejich mladí na vesnici žít nechtějí.

S jejich ubytovacími službami jsou lidé obvykle spokojeni a každý rok se vracejí ke stejnému pronajímateli, protože tito pronajímatelé mají v důchodu čas na to, věnovat se hostům a jejich potřebám, doporučit vhodné výlety po okolí, zapůjčit kola, včetně dětských a hlavně bez problému pronajímat pokoje i lidem, kteří sebou mají své čtyřnohé mazlíčky. Někteří dokonce nabízejí možnost pohlídání dětí, aby se dospělí mohli jít pobavit.

Takovéto sezónní podnikání často pomáhá vyřešit finanční situaci těmto důchodcům – pronajímatelům a zajistit si tak přežití zimy a zajištění otopu na zimní období. Z druhé strany vyhovuje i jejich návštěvníkům a hostům, proto na tom nevidím nic špatného.
zelená chatka

A co Vy, také byste nabízeli ubytování, při vlastnění vhodných prostor, které by jinak byly nevyužity a chátraly by? Jistě ano. Tak to přejme i těmto vitálním důchodcům, kteří v tom nachází i určitý smysl života, zůstávají díky tomu aktivními a mezi lidmi.


Posted in Nezařazené