Tajemství schované ve hrací skříňce

Blížil se čas tak dlouho očekávaných Vánoc. Byl to pro nás děti čas plný překvapení a tajuplných věcí. Rodiče se rozhodli navštívit naši tetičku, a protože byla nemocná, nechali nás doma. Já a můj bratr jsme nijak dlouho neprotestovali, pro nás to byla výborná příležitost prozkoumat dům a objevit nějaké to schované překvapení.
stará Hrací skříňka
S nadšením jsme poslouchali, jak se zavřely dveře. Tak a honem do práce. Rozdělili jsme si úseky a vydali se hledat poklady. Samozřejmě první zvítězily skříně. Ty by mohly skrývat poměrně velké dárky. Naše zkoumání polic přineslo první výsledky. Hmmm, pěkně zabalená menší krabička, tak do té se rozhodně nedostaneme. Ale hlavně byla položena u tatínka, tak to možná není ani pro nás. No nic, jeden dárek, to je stejně pro dva málo. Hledáme dál. Nic, to je divné. Rozhodla jsem se vniknout k rodičům do ložnice. Otevírám dvířka nočního stolku.


Poklad nalezen

Nádherná truhlička, zdobená kamínky a malým zámečkem. Není zaklapnutý. Co jen skrývá? Volám na brášku. Společně otevíráme víko a spustí se jemná hudba. Hrací skříňka skrývá poklady. Prstýnky, náhrdelník, náramky z korálků, které jsme dělali pro maminku. Různé řetízky a přívěšky. Nádhera. Občas jsme tyto věci viděli na mamince, když šli s tatínkem na ples nebo na společenský večírek.

Hrací skříňka pro děti
Lapeni při činu

Rodiče se vrátili dříve, než jsme předpokládali. My byli zabráni do hudby a prohlížení šperků. Naštěstí se maminka vůbec nezlobila. Naopak si sedla k nám a ke každému šperku nám vyprávěla příběh. Dozvěděli jsme se, že prstýnek symbolizuje věčnost, jednotu a vyjádření těch nejhlubších citů, které může muž chovat k ženě. A to tatínek rozhodně měl. Náhrdelníky, které daroval, byly jemné a plné citu a lásky. A každý měl svůj příběh.


Originální šperky jsou vhodným dárkem pro všechny příležitosti

Výrobky ze zlata, stříbra, chirurgické oceli zdobené drahokamy, diamanty nebo perlou jsou jedinečné předměty, které budou vždy připomínat nějakou významnou událost. Vyjadřují úctu, lásku, věrnost a originalitu. Rozhodně to může být vhodný tip na dárek pro milovanou osobu.

Posted in Nezařazené